URADNO: Kampl nov slovenski rekorder

Bundesliga 31. Avg 201713:08 > 13:22
Getty Images

Kevin Kampl je uradno postal najdražji slovenski nogometaš. 26-letni vezist je iz Bayerja iz Leverkusna prestopil v Leipzig, ki je za njegove usluge odštel 20 milijonov evrov.

Kampl je uspešno opravil zdravniške preglede in v Leipzigu podpisal štiriletno pogodbo, ki naj bi mu letno prinesla okoli tri milijone evrov. Pri svojem novem klubu bo nosil številko 44, ki jo je nosil tudi v Leverkusnu.

Brez svojega dosedanjega rekorda je tako ostal Jan Oblak, ki je pred tremi leti iz Benfice za 16 milijonov evrov prestopil v Atletico Madrid.

Kampl je v Bundesligo prišel konec leta 2014, ko je iz Salzburga prestopil v Borussio iz Dortmunda, a tam ni ostal dolgo in poleti istega leta odšel v Bayer, s katerim je imel podpisano petletno pogodbo, a v zadnjem času v klubu ni bil zadovoljen in je že odpadel iz trenerjevih načrtov.

Kampl je za slovesnko izbrano vrsto zbral 25 nastopov, v Leverkusnu pa je na 72 tekmah dosegel pet zadetkov.