Sanchu v Dortmundu dodelili "Dembelejevo" številko 7

Bundesliga 31. Avg 201723:50 > 23:51
Ronny Hartmann/Bongarts/Getty Images

Nogometni klub Borussia iz Dortmunda je angažiral enega izmed najbolj obetavnih angleških igralcev, Jadona Sancha, dosedanjega člana mladinskega pogona Manchester Citya.

Sancho bo tako profesionalno kariero začel stran od doma v Dortmundu, kjer so mu dodelili dres s številko 7, ki ga je pred tem nosil Ousmane Dembele, novopečeni član Barcelone. Britanski mediji poročajo o tem, da je Borussia za Sancha plačala okoli 10 milijonov funtov.

17-letni nogometaš je pred kratkim prenehal trenirati s sinjemodrimi, da bi lahko zaključil prestop. City mu je prepovedal selitev v klub iz Premier Lige, dovolili pa so mu selitev Bundesligo. V mladinskih kategorijah se je res izkazal, saj je na 35 tekmah dosegel 20 golov.