Uth šokiral Bayern!

Bundesliga 9. Sep 201720:25 > 20:27
Alex Grimm/Getty Images

Nogometaši Hoffenheima so na tekmi 3. kroga nemške Bundeslige prišli do velikega skalpa. Pred svojimi navijači so z 2:0 ugnali branilca naslova Bayern iz Münchna.

Bayern je tako prvi poraz v novi sezoni doživel že v 3. krogu. Varovanci mladega strokovnjaka Juliana Nagelsmanna so jo tako znova zagodli Bavarcem, proti katerim so že v lanski sezoni osvojili štiri točke in jih v spomladanskem delu premagali z 1:0.

Bavarci so si na tekmi priigrali ogromno priložnosti, a bili zelo nenantančni ob zaključkih, saj je večina od 23 strelov zletela mimo vrat.

Hoffenheim je povedel v 27. minuti, ko je zmedo v obrambi Bayerna izkoristil Mark Uth, ki je v drugem polčasu zadel še drugič, ko je v 51. minuti postavil končni rezultat.

Carlo Ancelotti je bil ob igrišču vidno nezadovoljen, v drugem delu je v igro poslal tudi Arjena Robbna, Francka Riberyja in Jamesa Rodrigueza, a so tudi zvezdniki streljali s slepimi naboji.