Tuchel favorit za trenerja Bayerna

Bundesliga 29. Sep 201716:57 > 16:58
Getty Images/Maja Hitij

Vodilni v klubu Bayern München so sporočili, da ne bodo hiteli z odločitvijo o nasledniku Carla Ancelottija, so pa zato s tem pohiteli nemški mediji in kot glavnega favorita za mesto trenerja pri bavarskem ponosu napovedali Thomasa Tuchla.

Nimamo neke točno določene časovne omejitve, toda po dveh tednih bi vseeno radi našli rešitev,” je povedal predsednik kluba Uli Höness.

Nemška revija Bild poroča, da naj bi bil v najboljšem položaju za prevzem mesta trenerja prvega moštva nekdanji trener Borussie iz Dortmunda Thomas Tuchel in še več – pogovori z mladim strokovnjakom naj bi se že začeli!

Tuchel ima v Münchnu stanovanje, velja za taktičnega genija in zelo pridnega človeka, poleg tega pa je v nenehnem stiku z Ancelottijevim predhodnikom, Pepom Guardiolo.

Tuchel ima tudi svojo temno plat. Menda je izjemno samosvoj in kar nekaj igralcev Dortmunda je dejalo, da ima naporen značaj, kar je bil menda tudi glavni razlog za njegov odhod iz Borussie.

Kakorkoli že, z Dortmundom je osvojil nemški pokal in se uvrstil v četrtfinale lige prvakov. Ekipo Bayerna bo na ligaški tekmi čez vikend vodil Willy Sagnol, Tuchlova prva tekma pa naj bi bila proti Freiburgu 14. oktobra.

Ostali imeni, ki se tudi pojavljata v nemških medijih kot kandidata za mesto trenerja Bayerna sta aktualni strateg Hoffenheima Julian Nagelsamann in Liverpoolov manager Jürgen Klopp.