Bavarci popolni, debakel Kampla, Dortmund brez zmage

Bundesliga 2. Dec 201717:14 > 17:27
Sebastian Widmann/Getty Images

Bayern je v 14. krogu Bundeslige s 3:1 odpravil Hannover in se še utrdil na prvem mestu. Hoffenheim s 4:0 ponižal Leipzig Kevina Kampla.

Bayern je povedel v 17. minuti z zadetkom Artura Vidala z glavo. Gostje bi lahko izenačili dvanajst minut, vendar je Sven Ulreich ubranil strel Niclas Fuellkrug z bele točke. Hannover je v 35. minuti le našel pot do mreže Bavarcev, ko je izenačil Charlison Benschop. Za novo vodstvo Bayerna je zadel Kingsley Coman, medtem ko je končnih 3:1 postavil Robert Lewandowski iz najstrožje kazni v 87. minuti.

Bavarci ostajajo na vrhu z 32 točkami, drugi Leipzig jih ima šest manj. Ekipa Kevina Kampla (odigral je celotno srečanje) je tokrat povsem odpovedala, saj je Hoffenheim slavil s kar 4:0.

Na zmago še naprej čakajo pri Borussii, ki se je popolnega izkupička nazadnje veselila 30. septembra proti Augsburgu. Dortmundčani so tokrat prišli do točke proti Bayerju.