Mario Gomez spet za Stuttgart

Bundesliga 22. Dec 201716:25 > 16:28
Getty Images

Mario Gomez je zapustil Wolfsburg in se vrača v Stuttgart. Klub je sporočil, da je 32-letni nogometaš sklenil pogodbo do konca junija 2020.

Kot piše DPA, naj bi Stuttgart zanj odštel nekaj več kot tri milijone evrov odškodnine. “Vesel sem, da se vračam domov, tja, kjer se je zame vse skupaj tudi začelo. Posebej v zadnjih dneh usklajevanja pogodbe sem vse bolj čutil, kako si želim nazaj v Stuttgart. Tam sem začel trenirati, doživel pa sem tudi najbolj nore trenutke kariere, ko smo povsem nepričakovano leta 2007 postali nemški prvaki,” je za klubsko spletno stran povedal Gomez.

V Bundesligi je na 281 tekmah dosegel 151 golov in 31 zadetkov na 71 tekmah za nemško izbrano vrsto. Upa, da bo v njej tudi na svetovnem prvenstvu prihodnje leto v Rusiji. Stuttgart je trenutno na 14. mestu državnega prvenstva in le dve točki oddaljen od mest, ki vodijo v nižjo ligo. Gomez naj bi zapolnil veliko luknjo v napadu, saj je ekipa v tej sezoni dosegla le 13 golov na 17 tekmah.