Joshua Kimmich nogometaš leta v Bayernu

Bundesliga 29. Dec 20173:20 > 3:20
Joern Pollex/Bongarts/Getty Images

Ne glede na vse zadetke, ki jih je v letu 2017 zabil Robert Lewandowski, so navijači Bayerna za najboljšega nogometaša iztekajočega se leta izbrali Joshuo Kimmicha.

Nemški reprezentant Joshua Kimmich je v glasovanju navijačev Bayerna uspel dobiti kar 35 odstotkov vseh glasov za najboljšega nogometapa leta in tako prepričljivo slavil pred svojim moštvenih kolegom, poljskim golgeterjem Robertom Lewandowskim.

To pomeni, da Poljaku naziva najboljšega igralca kluba niso prinesli niti številni zadetki v letu 2017, saj jih je na 55 tekmah zabil kar 53.

Razlog za takšne rezultate glasovanja lahko poiščemo v potezah Poljaka, ki je tekom leta pogosto kritiziral vodstvo kluba, kar nekajkrat pa se je v medijih pojavila novica o njegovem morebitnem odhodu. Tretje mesto je v glasovanju zasedel vratar Sven Ulreich, ki je dobil kar 10 odstotkov glasov, pa čeprav je standardni član moštva šele od poškodbe sicer prvega vratarja ekipe Manuela Neuerja.