Kampl po preobratu brez točk iz Freiburga

Bundesliga 20. Jan 201816:50 > 17:00

Kevin Kampl je v 19. krogu Bundeslige z Leipzigom vpisal še šesti poraz, potem ko je na gostovanju pri Freiburgu povedel z 1:0, a so domačini poskrbeli za popoln preobrat. Za potezo dneva je poskrbel Leon Bailey.

Leipzig je po zmagi proti Schalkeju tokrat ostal praznih rok. Biki so povedli v 66. minuti z zadetkom Tima Wernerja, vendar so se domači uspeli vrniti. Na 1:1 je v 72. minuti izenačil Janik Haberer, za popoln preobrat na Schwarzwald stadionu pa je štiri minute kasneje poskrbel Robin Koch.

Najvišje zmage se je veselil Bayer Leverkusen, ki je bil v gosteh s 4:1 boljši od Hoffenhiema. Visoko zmago farmacevtov je zaznamoval prvi zadetek. Leon Bailey je žogo dobil na enajstih metrih, domačega vratarja Olivera Baumanna pa matiral s strelom s peto. Mojstrovina. V nadaljevanju sta prednost gostov povišala Julian Baumgartlinger in Lucas Alario, v 86. minuti je domačim nekaj upanja vlil Adam Szalai, Alario pa je z drugim zadetkom v izdihljajih dvoboja le še potrdil zmago Bayerja.

Borussia Monchengladbach je bila pred svojimi navijači z 2:0 boljša od Augsburga, Mainz je s 3:2 odpravil Stuttgart, Eintracht pa v gosteh Wolfsbrug s 3:1. Že v petek sta se Hertha in dortmudnska Borussia razšla brez zmagovalca (1:1).