Bayern in Klopp bi se dobro ujela, a čas za to ni pravi

Bundesliga 28. Mar 201811:42 > 11:57
Laurence Griffiths Getty Images Sport

Bayern iz Münchna mrzlično išče naslednika Juppa Heynckesa, ki se je sredi sezone vrnil na klop bavarskega velikana in znova dokazal, da je rojen za uspehe na klopi omenjenega kluba. Ob številnih kandidatih se je pojavilo tudi ime Jürgen Klopp, na to temo pa se je oglasil njegov zastopnik.

Zastopnik karizmatičnega trenerja Mark Kosicke trdi, da je Jürgen Klopp pri vodstvu Bayerna dobro zapisan, a ob enem dodaja, da njegovo delo na klopi Liverpoola še ni končano.

Bayern se je v bližnji preteklosti že večkrat okrepil z vidnimi členi zasedbe Borussie iz Dortmunda, ki je zadnja prekinila vladavino bavarskega velikana v Bundesligi, zato zanimanje za Kloppa ne preseneča. Ugibanja o selitvi Kloppa na klop Bayerna so se pojavila že v njegovih časih na klopi Dortmunda, priljubljeni trener Liverpoola pa ni nikoli tajil, da ima z vodilnimi možmi bavarskega velikana dobre odnose.

Ob iskanju dolgoročne rešitve za klop serijskih prvakov nemške Bundeslige je zato povsem normalno, da se je Klopp znova znašel med kandidati za vroči stolček.

Kosicke je to možnost pokomentiral za Sport 1: “Jurgen ima veljavno pogodbo do leta 2022 in mislim, da njegovo delo pri Liverpoolu še ni končano. Vendar pa morate upoštevati več dejavnikov. Ko se preseliš v Anglijo, ne moreš podcenjevati odsotnosti zimskega premora. To zreducira tvoje življenje. Lahko povem, da je bil Bayern že večkrat opcija, saj Jürgen dobro pozna predsednika Bayerna Ulija Hoenessa. Vendar pa čas nikoli ni bil primeren in zato se tudi nič ni zgodilo.”

Da, Bayern bo to poletje iskal novega trenerja, vendar se mora marsikaj poklopiti. Jürgen trenutno ne razmišlja o tem, da bi treniral katerikoli drugi klub kot Liverpool. Noben trener na svetu ni večji od kluba. V splošnem je klub vedno večji. Jürgen ni prevelik za Bayern in Bayern ni prevelik zanj. Vsekakor bi tam lahk opravil dobro delo. Bayern in Klopp bi se dobro ujela, vendar je to opcija, ki v tem trenutku ni realna,” je še dodal Kosicke.