Izjemni Schalke preložil bavarsko kronanje

Bundesliga 31. Mar 201817:25 > 17:25
Getty images, Maja Hitij

Schalke je s šesto zaporedno zmago, Freiburg je v Gelsenkirchnu padel z 2:0, preložil slavje Bayerna, ki bo šesti zaporedni naslov lahko potrdil naslednji konec tedna v Augsburgu.

Da bodo Bavarci novi/stari nemški prvaki, je znano že nekaj časa. A izbranci Juppa Heynckesa, ki še čaka na svojega naslednika, bodo morali na novo slavje še nekoliko počakati, saj je Schalke s šesto zaporedno zmago vsaj za teden dni preložil bavarsko kronanje.

Schalke je pred svojimi navijači tokrat odpravil Freiburg z 2:0. Sprva je v 63. minuti iz najstrožje kazni zadel Daniel Caligiuri, nato je sodnik sprva izključil Nilsa Petersena, nato še njegovega trenerja Christiana Streicha, domači pa so prek Guida Burgstallerja v 73. minuti postavili piko na i novi zmagi.

Hamburger je v boju za obstanek prišel le do točke proti Stuttgartu (1:1) in bo bržkone ob koncu sezone prvič v zgodovini kluba izpadel iz Bundeslige. Slabo kaže tudi Kölnu, ki je bil tokrat povsem nemočen proti Hoffenheimu (6:0). V boju za četrto mesto je do pomembne zmage prišel Leipzig. Ekipa Kevina Kampla (celotno srečanje je spremljal s klopi) je v gosteh proti Hannovru slavila s 3:2.