Bayern do zmage in šestega zaporednega naslova prvakov!

Bundesliga 7. Apr 201817:14 > 17:22

Bayern je z današnjo zmago s 4:1 nad Augsburgom prišel do svoje 28. lovorike v državnem prvenstvu. Pet krogov pred koncem prvenstva so še šestič zapored prišli do naslova najboljšega v državi.

Alexander Hassenstein/Bongarts, Getty Images

Bayern je v Augsburgu prišel do svoje 23. zmage v sezoni in že nekaj krogov pred koncem prišel do naslova državnih prvakov.

Domača ekipa je sicer povedla v 18. minuti, ko je gostujoči nogometaš Niklas Sule dosegel avtogol. Vendar so gostje še pred koncem prvega polčasa stvari postavili na svoje mesto in pripravili popoln preobrat. V 32. minuti je najprej izenačil Corentin Tolisso, čez šest minut pa je sledilo že vodstvo po zadetku Jamesa Rodrigueza.

V drugem polčasu so Bavarci nadaljevali s prevlado na igrišču in v 62. minuti povedli že s 3:1 z zadetkom Arjena Robbna in veselje se je počasi lahko začelo. Končno zmago je v 87. minuti potrdil Sandro Wagner.

Bayern z letošnjim osvojenim naslovom tako nadaljuje serijo z osvajanjem državnih naslovov. Le ta serija se je začela leta 2013, ko se je tudi začela njihova dominacija v Bundesligi.

Schalke na drugem mestu s tekmo manj sedaj zaostaja že za neulovljivih 20. točk.