Porurski derbi Schalkeju za cementiranje 2. mesta

Bundesliga 15. Apr 201817:27 > 17:36
Christof Koepsel/Bongarts/Getty Images

Nogometaši Schalkeja so v 30. krogu Bundeslige z 2:0 premagali Borussio iz Dortmunda.

V prvem polčasu so bili nogometaši Schalkeja za odtenek boljša ekipa, si prek Jevgena Konopljanke in Guida Bürgstallerja ustvarili dve lepi priložnosti, medtem ko je bil za rumeno-črne najbližje zadetku Marco Reus.

V 50. minuti Schalke prihaja do prednosti. Konopljanka je v polprotinapadu ostal sam, odlično žogo mu je omogočila podaja Daniela Caligiurija, kar je Ukrajinec znal izkoristiti.

Sledile so štiri lepe priložnosti, ki jih je zamudil Dortmund oziroma Reus, Christian Pulisic in Andre Schürrle, za kar je sledila kazen v obliki drugega domačega gola. V 82. minuti je zadel Naldo.

Brazilec je mrežo našel po odlično merjenem prostem strelu, pri katerem mu je žogo namestil Caligiuri.