Bayern zanesljiv, boj za obstanek ostaja napet

Bundesliga 5. Maj 201817:07 > 17:09
Getty Images/Sebastian Widmann

Sobota je postregla z vsemi obračuni 33. kroga nemške Bundeslige.

Eintracht iz Frankfurta je s 3:0 premagal Hamburg, ki ga v boju za obstanek reši le še čudež. Nemški velikan, ki je še edina ekipa z vsemi sezonami med nemško elito, se bo v zadnjem krogu pomeril z Borussio iz Mönchengladbacha. Za rešitev potrebujejo tudi pomoč odpisanega Kölna, ki mora doma premagati Wolfsburg.

Hamburg je sicer v 25. minuti tekme zatresel mrežo Eintrachta, a je bil zadetek Tacuja Ita po pregledu videoposnetka razveljavljen. Japonec je bil v prepovedanem položaju. Gostitelji so nato prevzeli pobudo in prišli do vodstva po dobre pol ure igre, zadel je Marius Wolf. HSV je v drugem delu vse moči uperil v napad, a nikakor ni našel poti mimo vratarja Lukasa Hradeckyja. Gostitelji so izkoristili zapravljene priložnosti Hamburga in do konca tekme dosegli še dva zadetka. V 77. minuti je na 2:0 povišal Omar Mascarell, končni rezultat pa je v sodnikovem dodatku postavil rezervist Alexander Meier.

Da bo boj za obstanek napet tudi v zadnjem krogu, je poskrbel Leipzig, ki je pričakovano premagal Wolfsburg (4:1). Dvakrat je zadel Ademola Lookman, razigran pa je bil tudi Jean Kevin Augustin. Kevin Kampl je igral vso tekmo, rdeči biki pa zanesljivo držijo šesto mesto, ki vodi v evropsko ligo.

Bayern, ki si je že zagotovil naslov je s 3:1 ugnal Köln. Srečanje je bilo čustveno za branilca Dominica Maroha, ki je pred tekmo prejel rože od vodstva kluba, saj se po koncu sezone poslavlja. Navijači so mu namenili velik aplavz, nekdanji slovenski reprezentant pa je potočil tudi nekaj solz. Kozlički bodo v naslednji sezoni igrali v drugi ligi, od elite pa so se doma poslovili pred razprodanim stadionom. Gostitelji so po polčasu vodili, avtogol je zabil Niklas Süle, v drugem delu pa so se Bavarci prebudili in hitro postavili stvari na svoje mesto. Po uri igre je zadel James Rodriguez, za popoln preobrat pa je poskrbel Robert Lewandowski. Poljak je bil v 77. minuti zamenjan in odklonil rokovanje s trenerjem Juppom Heynckesom, ker je v borbi za naslov najboljšega evropskega strelca želel odigrati vseh 90 minut. Za končnih 3:1 je poskrbel Corentin Tolisso.

Schalke si je z zmago v Augsburgu (1:2) že zagotovil drugo mesto in s tem nastop v ligi prvakov.