Zgodilo se je: Hamburg je izpadel iz bundeslige

Bundesliga 12. Maj 201819:43 > 19:46
twiitter

Hamburger SV je prvič v klubski zgodovini izpadla iz elitne druščine nemškega nogometa. Klub s severa Nemčije je bil član Bundeslige vse od ustanovitve leta 1963.

V zadnjih petih sezonah so se le enkrat uvrstili v najboljšo deseterico lige, to se je zgodilo v sezoni 2015/16, ko so bili prav deseti. S to izjemo se od leta 2011 praktično vsako sezono spogledujejo z izpadom, letos jim je v Bundesligi dokončno odbila ura.

Hamburg je na zadnji tekmovalni dan letošnje sezone proti Borussiji Monchengladbach v vodstvo z bele točke popeljal Aaron Hunt, ki je v 11. minuti z zadetkom kaznoval igranje z roko Denisa Zakarie v lastnem kazenskem prostoru. Navijači so bili optimistični, a njihov optimizem je kaj hitro uplahnel, ko je izid po slabe pol ure igre izenačil Josip Drmić. 25-letni Švicar je z mojstrskim strelom pod prečko zaključil bliskoviti protinapad. Zmagovalca je v 63. minuti odločil Holtby, ki je navijače Volksparkstadion razveselil z diagonalnim strelom z levico v malo mrežico nemočnega vratarja Yanna Sommerja. Wolfsburg je tedaj na svojem stadionu vodil z 2:1, v 71. minuti je Robin Knoche prednost povišal na 3:1, s tem so upi Hamburga po obstoju v Bundesligi praktično izginili.

V zaključku tekme so najbolj zagreti navijači na severni tribuni s pirotehničnimi sredstvi poskrbeli za prekinitev, glavni sodnik dr. Felix Brych je po dvajsetih minutah vendarle odpiskal konec obračuna.