Kovač: "Učil sem se od Pepa. On je najboljši na svetu."

Bundesliga 28. Jul 201815:25 > 15:27
Getty Images/Maja Hitij

Bayern München in Manchester City se bosta srečala v nedeljo v sklopu turneje v Združenih državah. Pred tekmo je trener Bavarcev Niko Kovač v superlativih govoril o kolegu na klopi Cityja Pepu Guardioli.

Hrvaški strokovnjak je pred začetkom sezone prevzel nemškega velikana, ki ga je med leti 2013 in 2016 vodil Pep Guardiola. V tem obdobju je bil Kovač del trenerskega štaba Bayerna.

Pep je najboljši trener na svetu. Zame je bila velika čast, da sem lahko prisustvoval njegovim treningom v Katarju. Poskušal sem ugotoviti, kaj dela, se učiti od njega, kako biti boljši. Zaradi tega sem želel biti del njegove trenerske ekipe. Takrat sem se veliko naučil,” je povedal Kovač.

Hrvat ima za sabo izjemno sezono. Z Eintrachtom iz Frankfurta je osvojil DFB Pokal, zdaj pa je še pred večjim izzivom v enem najboljših klubov na svetu. Mnogi pričakujejo, da bo ponovil rezultate, ki jih je z Bavarci dosegel Guardiola.

“Arogantno bi bilo reči, da bom uspešnejši od njega. Najprej moramo poskusiti biti uspešni, po tem pa moram jaz še veliko narediti, da se mu približam,” je dodal nekdanji selektor Hrvaške.

Guardiola je s klubom iz Allianz Arene trikrat osvojil nemško državno prvenstvo, dvakrat Nemški pokal, Evropski Superpokal in Svetovno klubsko prvenstvo.