Lewandowski: Vsi so me napadali, klub pa me ni zaščitil

Bundesliga 22. Avg 201810:23 > 10:25
Lennart Preiss/Bongarts/Getty Images

Napadalec Bayerna iz Münchna Robert Lewandowski je objasnil, zakaj je poleti želel zapustiti vrste bavarskega ponosa.

Getty Images/Alexandra Beier

Poljski reprezentant je bil na seznamu želja vseh največjih evropskih klubov, a ga Bayern nikakor ni želel prodati. Nemški mediji so poročali, da so Bavarci zavrnili celo 150 milijonov evrov težko odškodnino.

Aprila in maja so me skoraj vsi napadali, klub pa me ni zaščitil,” je za Bild povedal Robert Lewandowski in nadaljeval: “Počutil sem se povsem osamljenega. Na dveh ali treh pomembnih tekmah sem ostal brez gola in takoj postal glavni krivec za vse. V omenjenih trenutkih se v Münchnu nisem dobro počutil. A zdaj ne razmišljam več o odhodu. Druge države me ne zanimajo.

V tem času je na klop Bayerna sedel Niko Kovač, Lewandowski pa je sezono začel na fantastičen način in v nemškem superpokalu zabil hat-trick, gol pa dodal tudi na tekmi 1. kroga Bundeslige.

Trener mi je pojasnil kaj pričakuje od mene in od celotne ekipe. Slišal sem veliko lepih stvari. Po pogovoru sem se odločil, da bom ostal in z vsem srcem igral za klub. O prestopu že nekaj časa ne razmišljam več,” je še dodal poljski zvezdnik, ki je s tem zagotovo pomiril navijače nemškega velikana.

Lewandowski, ki je 21. avgusta praznoval 30. rojstni dan, je v Bayern kot prost igralec prišel pred štirimi leti. Nekdanji golgeter Borussie iz Dortmunda je v tem času za Bavarce zaigral na 197 tekmah in zabil kar 155 golov.

Pred dnevi smo poročali tudi o izjavi predsednika Bayerna Ulija Hoenessa, ki je razkril, da se ni želel srečati z zastopniki Poljaka.