Ancelotti: Bayern ni želel spremenjati filozofije

Bundesliga 29. Avg 201817:39 > 18:19
Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Nekdanji trener Bayerna Carlo Ancelotti je skorajda leto po odhodu iz bavarske prestolnice razkril, kaj je bil glavni razlog za njegov neuspeh v drugi sezoni na klopi münchenskega velikana.

Carlo Ancelotti je v letošnji sezoni sicer prevzel Napoli in novo zgodbo začel uspešno. V času pri Bayernu je bil prvak, a v Evropi ni uspel narediti pričakovanega rezultata. V lanski sezoni se je začelo lomiti tudi na domači sceni, zato ga je vodstvo kluba odslovilo. Izkušeni trener je v pogovoru za DAZN pojasnil, kje se je zalomilo.

Moja izkušnja v Bayernu je nenavadna. Ni nam šlo slabo, septembra smo zmagali skorajda vse tekme. Bolj je šlo za problem filozofije, v klubu niso želeli sprememb, jaz pa sem jih,” je dejal Ancelotti, ki je Bayern vodil na 60 tekmah in prišel do 42 zmag, devetih remijev in devetih porazov.