Kovač zanika slabo vzdušje v slačilnici Bayerna

Bundesliga 5. Okt 201815:57 > 16:01
Getty Images/Alexander Hassenstein

Trener Bayerna Niko Kovač po seriji slabih rezultatov miri javnost in zatrjuje, da bavarski velikan ni zapadel v krizo. Prepričan je, da bo nekaj podobnega med sezono doživel vsak evropski velikan.

Ne iščem izgovorov. Tudi drugi klubi bodo doživljali podobne faze. Glavno vprašanje je le to, kako hitro se bomo pobrali. V Bayernu je vedno prisoten pritisk. Zmage so nujne in tudi mi si jih želimo. To se ni spremenilo. V tem se strinjamo igralci in tudi jaz. Pritisk predstavlja izziv. Igralci bodo morali zavihati rokave in dokazati, da zmorejo,” je na tiskovni konferenci pred tekmo proti Borussii iz Mönchengladbacha povedal Niko Kovač in dodal:

Naša ekipa se dobro zaveda, kaj so njene prednosti in slabosti. Med polčasom vselej analiziramo, kaj je bilo dobro in kaj ne. Nekaj je potem tisto, kar povem, drugo tisto, kar vidim in tretje tisto, kar lahko spremenim. Ni vedno mogoče vsega spremeniti naenkrat. Če bi to bilo mogoče, bi dobili vsako tekmo. A v športu in življenju je vse bolj zakomplicirano.

Nemški mediji so danes postregli tudi z zgodbo o nezadovoljnosti Jamesa Rodrigueza, ki je razočaran zaradi svojega statusa. Kolumbijec naj bi razmišljal o odhodu.

James je proti Herthi začel. Vselej je potrebno zapisati resnico. Imamo veliko reprezentantov in velikokrat se bo zgodilo, da bo nekdo obsedel na klopi. Vsak od njih ima talent, ki je pomemben tako za klub kot zame. Vselej temeljito premislim, kdo bo na kateri tekmi igral. James je zelo pomemben igralec, kar je že dokazal tudi v tej sezoni. Proti Schalkeju je bil odličen, pa tudi proti Benfici in Ajaxu. Res pa je, da na igrišču ne morem imeti več kot 11 igralcev. Edina resnica je ta, da bo igral prav toliko kot vsi ostali.

Ob nezadovoljnosti Jamesa nemški mediji poročaju tudi o slabem vzdušju v slačilnici. Kovač je o tem povedal: “To je mnenje nekoga, ki ni član slačilnice. Tudi v Hoffenheimu in Dortmundu bi radi vsi igrali. Atmosfera v naši slačilnici je pozitivna, vsi igralci se razumejo. Če en igra, je drugi razočaran, a to je normalno. Kljub vsemu ni ničesar, kar bi bilo vredno omeniti. Smo pa razočarani, a to je v trenutnem stanju povsem razumljivo. Moramo se soočiti z realnostjo.

Bayern v soboto ob 18.30 na Allianz Areni gosti ekipo iz Mönchengladbacha.