"Poškodovani" Kampl blestel v dresu Leipziga

Bundesliga 7. Okt 201820:29 > 20:30

Nogometaši Leipziga so na zadnji tekmi 7. kroga Bundeslige odpravili Nürnberg s 6:0 in se zavihteli na drugo mesto. Kevin Kampl je vpisal gol in asistenco.

V 3. minuti je Kampl, ki ga prihodnji teden v dresu reprezentance (uradno) ne bo zaradi domnevne poškodbe, prodrl po levi strani in našel Tima Wernerja, ki je podal pred vrata, kjer je Tim Leibold slabo posredoval. Žoge ni uspel izbiti in Kampl jo je z desnico poslal v mrežo. Štiri minute zatem je Yussuf Poulsen povišal na 2:0 iz bližine po podaji Wernerja.

Gostje so bili popolnoma nemočni. V 21. minuti je Kampl z leve strani podal v kazenski prostor, pritekel je Marcel Sabitzer in z diagonalnim strelom z levo nogo ukanil vratarja Fabiana Bredlowa. Po pol ure igre je Werner z roba kazenskega prostora povišal že na 4:0.

V drugem polčasu se je hitro nakazal pravi polom Nürnberga, ki je pred desetimi dnevi v Dortmundu izgubil kar z 0:7. Sabitzer in Werner sta bila natančna in po uri igre je na semaforju pisalo 6:0. V 63. minuti je Leibold podrl Wernerja in prejel rdeči karton. Nemški reprezentant je kar sam izvedel najstrožjo kazen, a je njegov slab strel po sredini vrat Bredlow odbil z nogo.