Reus in Alcacer za veliko slavje Borussie

Bundesliga 10. Nov 201820:26 > 20:28
Ronny Hartmann/Bongarts/Getty Images

V Nemčiji se stvari obračajo na glavo. Dortmudnska Borussia je v 11. krogu Bundeslige v velikem derbiju s 3:2 odpravila Bayerna in ima na vrhu lestvice sedem točk prednosti.

Getty Images/Lars Baron

Bayern je dvakrat vodil na Westfalnu, Borussia Dortmund se je dvakrat vrnila in se na koncu veselila celotnega izkupička.

Prvi so zadeli gostje. Robert Lewnadowski je v 26. minuti lepo spremljal akcijo Serga Gnabryja in mrežo nekdanjega kluba zatresel z glavo iz neposredne bližine.

Marco Reus je izenačil v 49. minuti, ko je v polno meril z najstrožje kazni, ki jo je zakrivil vratar Bavarcev Manuel Neuer. Zgolj štiri minute kasneje je Bayern znova vodil. Strelec pa znova Lewandowski. Tokrat mu je podajo na glavo serviral Joshua Kimmich. Poljak je zadel tudi v 61. minuti, vendar so sodniki zadetek razveljavili zaradi prepovedanega položaja.

V 67. minuti drugo izenačenje, za katerega je znova poskrbel Reus. Zgolj pet minut kasneje pa polni preobrat v režiji rezervista Paca Alcacerja. Obramba Bayerna je zaspala na sredini igrišča, Axel Vitsel je žogo poslal v prazen prostor, Alcacer pa poskrbel za ekstazo na (pre)polnih tribunah.

Borussia po 11. krogu ostaja neporažena in ima po osmi zmagi na vrhu lestvice 27 točk, Bayern ima po tretjem letošnjem porazu 20 točk na tretjem mestu.