V Bayernu potrpljenje: Kovač je dolgoročna rešitev

Bundesliga 1. Dec 201813:01 > 13:01
Alexander Hassenstein, Getty Images

Generalni direktor Bayerna Karl-Heinz Rummenigge in predsednik kluba Uli Hoeness pričakujeta, da bo Niko Kovač še dolgo ostal z Bavarci.

Bavarci so lansko sezono osvojili naslov v Bundesligi, v Ligi pravkov pa so izpadli v polfinalu, kjer jih je premagal Real Madrid. Letos se ne morejo pohvaliti z zavidljivimi rezultati.

Po devetih tekmah, na katerih je ekipo vodil Niko Kovač, Bayern zaostaja devet točk za prvouvrščeno Borussijo v domačem prvenstvu.

Že dlje časa se piše, da hrvaški strokovnjak nima podpore igralcev, ter da je tik pred odhodom iz kluba, ampak …

“Niko mi je všeč, je dobra oseba,” je povedal Rummenigge. “Upam, da se bo klub pod njegovim vodstvom vrnil na pota uspeha. Naša želja je, da Niko ostane v Bayernu dolgo časa.”

Čeprav so si Bavarci zagotovili napredovanje v končnico Lige prvakov, pa v domačem prvenstvu zmage ne poznajo že 3 tekme.

“Vidimo, da se Niko bori, in da je pripravljen spremeniti nekaj stvari. To mi je všeč. To je že nekaj. Ne bomo dvignili bele zastave, beseda predaja ne obstaja v našem slovarju,” je še dodal Rummenigge.

“Imamo dobrega trenerja. Zelo je zavzeten in zasluži si priložnost. Vsi bi ga morali podpirati,” je dejal še Hoeness.