Getty Images / Christopher Lee

08.12.2018 | 19:47

Sancho odločil porurski derbi, Freibrug šokiral Kampla

Borussia Dortmund je po zaslugi Jadona Sancha dobila tudi vroči porurski derbi proti Schalkeju v 14. krogu Bundeslige in zadržala prednost na vrhu lestvice. Bayern je bil doma prepričljiv proti Nurnbergu, Freiburg pa je presenetil Kevina Kampla in soigralce.

Jadon Sancho

Lars Baron/Getty Images

Borussia se je novih treh točk v Gelsenkirchnu veselila po nizu preobratov. Gostje so povedli v sedmi minuti, ko je po podaji Marca Reusa zadel Thomas Delaney. Na 1:1 je v 61. minuti iz najstrožje kazni poravnal Daniel Caligiuri, vse tri točke pa je vodilni ekipi Bundeslige na vedno vročem porurskem derbiju v 74. minuti prinesel mladi Jadon Sancho.

Za Borussio je bila to že enajsta letošnja zmaga, s čimer ima na vrhu lestvice 26 točk, devet več od Bayerna. Bavarci so na svoji Allianz Areni prepričljivo s 3:0 odpravili Nurnberg. Dva zadetka je dosegel Robert Lewandowski, enega pa Franck Ribery.

Bayern je na drugo mesto skočil tudi po zaslugi debakla Leipziga na gostovanju pri Freiburgu. Domači so slavili z visokih 3:0, Kevin Kampl je bila za poražence na igrišču do 64. minute.