Dortmund suveren proti Hannovru

Bundesliga 26. Jan 201917:06 > 17:32
Getty Images/Cristof Koepsel

Nogometaši dortmundske Borussie nadaljujejo z zmagovitim nizom v Bundesligi, potem ko so v 19. krogu Bundeslige zadnjeuvrščeni Hannover odpravili s 5:1.

Strelske vaje Borussie Dortmund je v 24. minuti odprl Achraf Hakimi. Slednji je v 60. minuti podal za drugi zadetek svojega moštva, pod katerega se je podpisal Marco Reus. Samo dve minuti kasneje je mrežo Hannovra zatresel še Mario Goetze, potem ko je veliko dela opravil Jadon Sancho.

Tako sta za Dortmund prvič po 19. januarju leta 2013 na eni tekmi zabila tako Reus kot Goetze.

Ravno Reus je v 67. minuti podal za zadetek Raphaela Guerreira, medtem ko je časni zadetek za Hannover v 87. minuti dosegel Marvi Bakalorz. Končnih 5:1 je v prvi minuti sodnikovega podaljška postavil Axel Witsel.

Borussia ima na prvem mestu 48 točk, medtem ko imata Bayern (s tekmo manj) in Borussia Monchengladbach 39 točk.

Monchengladbach je bil pred svojimi navijači z 2:0 boljši od Augsburga. Bayer je v Wolfsburgu slavil s 3:0, Mainz je z 2:1 odpravil Nurnberg, medtem ko je Hoffenheim v gosteh pri Freibrugu slavil s 4:2.