Getty Images / Christopher Lee

09.02.2019 | 20.37

Bayern dobil derbi, kiks Borussie

Nogometaši Bayerna so na zadnji tekmi sobotnega programa 21. kroga Bundeslige s 3:1 premagali Schalke in se vrnili na drugo mesto na lestvici. Vodilna Borussia proti Hoffenheimu zapravila prednost s 3:0.

Serge Gnabry

Adam Pretty/Getty Images

Izbranci Nika Kovača so večji del srečanja nadzorovali potek dogajanja na igrišču, po koncu prvega polčasa pa njihova zmaga ni bila vprašljiva niti za trenutek.

Bavarci so povedli v 11. minuti, ko je po protinapadu Bavarcev slabo posredoval Jeffery Bruma. Gostje iz Gelsenkirchna so se v igro vrnili v 25. minuti, ko je zadel Ahmed Kutucu. Po pričakovanju je sledil hiter odgovor Bayerna, ki je dve minuti kasneje povedel po zaslugi Roberta Lewndowskega.

Poljski napadalec je v 57. minuti podal za zadnji zadetek Bayerna, pod katerega se je podpisal Serge Gnabry.

Borussia zapravila vodstvo s 3:0
Vodilna Borussia je bila proti Hoffenheimu na dobri poti do nove zanesljive zmage, saj je vse do 75. minute vodila s 3:0, a so gostje do konca srečanje uspeli izenačiti in domači odščipniti dragoceni točki. Borussia Monchengladbach je doma z visokih 3:0 klonila proti Herthi.