Bayern s šestico skočil na vrhu, slavila tudi Borussia

Bundesliga 9. Mar 201917:31 > 17:32
Sebastian Widmann/Getty Images

Nogometaši Bayerna so v 25. krogu Bundeslige deklasirali Wolfsburg s 6:0 in zahvaljujoč boljši gol razliki na prvem mestu prehiteli dortmundsko Borussio, ki je bila s 3:1 boljša od Stuttgarta.

Izbranci Nika Kovača so si pred 75 tisoč gledalci na Allianz Areni zanesljivo zmago zagotovili že po uri igre, ko so vodili s 3:0. Robert Lewandowski je zadel v 37. in 85. minuti, medtem ko se je Franck Ribery izkazal s tremi podajami. Preostale zadetke za visoko zmago aktualnih nemških prvakov proti Wolfsburgu so prispevali Serge Gnabry, James Rodriguez, Thomas Muller in Joshua Kimmich.

Borussia je do zanesljive zmage prišla šele v zadnjih desetih minutah po številnih preobratih. Domači so proti Stuttgartu povedli v 62. minuti, ko je zadel Marco Reus, zgolj devet minut kasneje pa je več kot 80 tisoč glasnih navijačev v Dortmundu utišal Marco Kempf. Za tri točke Borussie sta v zaključku zadela Paco Alcacer v 84. minuti ter Christian Pulisic v sodnikovem dodatku.

Lars Baron/Bongarts/Getty Images

Bayern je zahvaljujoč boljši gol razliki prvič po 29. septembru znova na vrhu lestvice Bundeslige.

Kevin Kampl je odigral celotno srečanje za Leipzig, ki se je z Augsburgom razšel brez zadetkov, Freiburg pa je bil doma z 2:1 boljši od Herthe.