Bayern tudi uradno potrdil prihod Lucasa Hernandeza

Bundesliga 27. Mar 201917:52 > 17:53
Aitor Alcalde/Getty Images

Munchenski Bayern je danes tudi uradno potrdil prihod branilca Lucasa Hernandeza za Bavarce rekordnih 80 milijonov evrov, ki jih bodo odšteli Atletico Madridu.

23-godišnji francuski nogometaš bo v vrste Bavarskega kluba prešel 1. julija.

“To je zelo pomemben dan v moji nogometni karieri. Bayern je eden najboljših klubov na svetu in v Evropi. Ponosen sem, ker se bom lahko z njim boril za vse mogoče lovorike,” je dejal Lucas Hernandez.

Hernadez, ki lahko igra na položaju osrednjega branilca in levega bočnega je v dresu Atletico Madrida doslej zbral 67 nastopov, v tem času pa je osvojil Ligo Evropa in Superpokal Evrope. S francosko reprezentanco pa je na minulem svetovnem prvenstvu osvojil tudi naslov prvaka.

“Vesel sem, ker bomo pripeljali enega najboljših branilcev na svetu. Lucas Hernandez bo nadaljeval našo sijajno tradicijo prihodov francoskih nogometašev v našo ekipo,” je dejal športni direktor Bavarcev Hasan Salihamidžič.

Z odškodnino 80 milijonov evrov je Bayern potrdil tudi klubski rekord, saj so Nemci doslej največ odšteli 40 milijonov evrov za Corentina Tolissoja.