Bayern drugič zapored remiziral, Kampl poražen v Bremnu

Bundesliga 16. Okt 201621:40 > 22:04

Za nami je 7. krog nemške Bundeslige. Bayern je v soboto drugič zapored remiziral, Leipzig pa je danes še poglobil krizo Wolfsburga. Igral je tudi Kevin Kampl, ki je podal za zadetek Leverkusna.

Prvo tekmo 7. kroga smo videli že v petek, ko je Borussia Dortmund na derbiju kroga remizirala s Hertho. Črno-rumeni so imeli težave zaradi številnih poškodb, a so vseeno ostali neporaženi na stadionu Westfalen pod vodstvom Thomasa Tuchla (17 zmag in štirje remiji). Za Borussio je zadel Aubameyang, ki je še naprej v izvrstni formi, a bi, roko na srce, na tej tekmi moral zadeti trikrat. Na obeh straneh pa smo videli po en rdeči karton.

Bayern je kot kaže v manjši krizi, saj je še drugič zapored remiziral. Tokrat niso uspeli premagati Eintrachta iz Frankfurta, bilo je 2:2. Tekma se je začela po načrtih gostov, ki so povedli preko Arjena Robbna, a je Eintracht bil nato do konca polčasa nevarnejši nasprotnik. Za izenačenje je zadel Szabolasc Hustzi, ki je izkoristil slabše posredovanje Jeroma Boatenga. Bavarci so na začetku drugega polčasa pritisnili. Prvo priložnost za vnovično vodstvo je imel Kingsley Coman, ki je v 54. minuti zadel vratnico. Domače je reševal tudi vratar Lukas Hradecky, ki je nekajkrat izvrstno posredoval. V 62. minuti so Bavarci spet vodili. Mats Hummels je poskušal s strelom, žoga se je odbila do Joshue Kimmicha, ki je s sedmih metrov z desno nogo zadel za 2:1. To je bil že četrti gol mladega vezista, ki se je uveljavil tudi v nemški izbrani vrsti.

V 65. minuti je prišlo do prerivanja, Huszti je nakazal udarec z glavo proti Renatu Sanchesu in prejel drugi rumeni karton. Carlo Ancelotti je v igro poslal še Roberta Lewandowskega, ki je dobil malce počitka po reprezentančnih tekmah. Vse je kazalo na zmago Bayerna, a izbranci Nika Kovača so pogumno napadali in prišli do izenačenja v 78. minuti, ko je zadel Marco Fabian. Zadnjo priložnost za zmago Bayerna je zapravil Lewandowski z glavo tri minute pred koncem.

V zadnjih letih smo bili vedno zelo zavzeti, na vseh tekmah. Tokrat pristop ni bil pravi pri vseh igralcih. Igrali smo slabo, izgubljali smo dvoboje na sredini igrišča,” je bil po tekmi razočaran kapetan Bayerna Philipp Lahm.

Pomembno vlogo v 7. krogu je odigral tudi Kevin Kampl, ki je odpovedal sodelovanje na zadnjih dveh tekmah slovenske reprezentance. Z Bayerjem je gostoval v Bremnu, odigral je vso tekmo in bil zelo opazen. V 27. minuti je prispeval podajo za izenačenje, ko je zadel Hakan Calhanoglu. Werder je imel v prvem polčasu le eno resno priložnost, ki jo je tudi izkoristil – v 13. minuti je zadel Zlatko Junuzović.

Tekmo je odločil Ousman Manneh s prvencem v Bundesligi. V 59. minuti je bil v gneči v kazenskem prostoru spreten z dvanajstih metrov. “Zelo sem srečen, da sem dosegel zmagoviti zadetek. Leta 2014 sem prišel v Bremen z le eno željo: da igram nogomet,” je povedal 19-letni nogometaš, ki je s 17 leti ubežal diktaturi v Gambiji.