Dortmund naprej po enajstmetrovkah, Bayern brez težav

Bundesliga 27. Okt 201613:02 > 13:08
Gett Images/ Laurence Griffiths

Tudi številne sredine tekme 2. kroga v nemškem pokalu so bile izjemno zanimive, najbolj napeto pa je bilo v Dortmundu, kjer je domača Borussia šele po streljanju enajstmetrovk odpravila drugoligaša Union iz vzhodnega Berlina (1:1)

Tekma, ki se je začela s petnajstminutno zamudo, sicer ni navdušila, so pa domačini na Westfallnu povedli v 44. minuti, ko je Michael Parensen dosegel avtogol. V drugem polčasu je četa Tomasa Tuchela, ta ima še vedno silne težave s poškodbami, dolgo držala minimalno prednost in bila na pragu uvrstitve v naslednji krog, potem pa je Steen Skrzybski z natančnim strelom deset minut pred koncem tekme izsili podaljšek.

V podaljšku so imeli gostje celo nevarnejše priložnosti za zadetek, a je domače reševal rezervni vratar Roman Weidenfeller (v prvenstvu brani Bürki), zato so potnika v 3. krog odločile šele enajstmetrovke. Pri strelih z bele točke so zadeli Ousmane Dembele, Matthias Ginter in Mario Götze. Weidenfeller je obranil strela Felixa Kroosa (Tonijevega mlajšega brata) in Stephana Fürstnerja, Philipp Hosiner pa je stresel prečko.

Težje od pričakovanj je svojega bavarskega tekmeca, Augsburg, izločil aktualni pokalni prvak Bayern München. Varovanci Carla Ancelottija, ki so v tem tekmovanju neporaženi že vse od maja 2012, so sicer povedli že v 2. minuti tekme, ko je kapetan Phillip Lahm izkoristil lepo podajo Thomasa Müllerja. Štiri minute pred odmorom je svoj prvi zadetek v dresu Bayerna n uradni tekmi z glavo dosegel Julian Green, znova je bil asistent Müller.

V drugem polčasu so gledalci na Allianz Areni videli kar dve zgrešeni enajstmetrovki; najprej je sodnik Stegemann na belo točko pokazal po prekršku Matsa Hummelsa nad Gojkom Kačarjem, a je Manuel Neuer strel Čeola Kuja ubranil, odbitek pa je Dong Von Dži poslal mimo vrat. Na drugi strani je po igri z roko v kazenskem prostoru enajstmetrovko zapravil še Müller. Dži je sicer v 67. minuti pod prečko vendarle matiral Neuerja za znižanje na 2:1, a si Augsburg do konca tekme resne priložnosti ni več pripravil. V 89. minuti je končni izid 3:1 z močnim strelom z leve strani postavil rezervist David Alaba.

Za veliko senzacijo je poskrbela ekipa četrtoligaša Astorie Waldorf, ki je izločila Darmstadt Romana Bezjaka (1:0). Edini zadetek pred 4.000 gledalci na razprodanem stadionu Astorie je v 32. minuti z desno nogo dosegel Nico Hillenbrand. Roman Bezjak je vstopil v drugem polčasu, ko gostje niso uspeli izsiliti podaljška.

Zvečer so že izžrebali pare osmine finala, ki bo na sporedu februarja. Bayern bo gostil Wolfsburg, derbi pa bo v Dortmundu, kjer se bo Borussia v ponovitvi lanskega polfinala srečala z berlinsko Hertho. Kozlički iz Kölna bodo gostovali v Hamburgu.