Bundesliga: Bayern in Leipzig spet zmagala

Bundesliga 29. Okt 201621:44 > 21:49
Gett Images/ Laurence Griffiths

V 9. krogu Bundeslige sta se na porenjskem derbiju Borussia Dortmund in Schalke 04 razšla brez zadetkov, kar pomeni, da varovanci Tomasa Tuchela zdaj za vodilnim Bayernom zaostajajo že za osem točk.

V prvem polčasu na stadionu Westfalen so bili knapi boljši nasprotnik, domači pa so znova začeli z zelo pomlajeno enajsterico, saj imajo še naprej velike težave s poškodbami. To je bil sicer že 170. porurski derbi pred 80.179 gledalci, sodnik je pokazal sedem rumenih kartonov, manjkali so samo zadetki.

Dortmund je bil v drugem polčasu precej boljši, najlepši priložnosti pa si je pripravil prek Ousmaneja Dembeleja, ki je stresel vratnico, in Pierra Emericka Aubameyanga, kateremu je žogo po strelu z golove črte izbil Sead Kolašinac.

Še naprej zmaguje Bayern, ki se je še drugič v nekaj dneh na bavarskem derbiju srečal z Augsburgom. Potem, ko ga je v pokalu doma na Allianz Areni v 2. krogu izločil s 3:1, je bil tokrat z istim rezultatom boljši tudi v gosteh. Dvakrat je v polno zadel Robert Lewandowski, enkrat Arjen Robben.

Prvi zasledovalec Münchenčanov pa še naprej ostaja RB Leipzig, ki brez poraza zaostaja samo za dve točki. Izbranci Ralpha Hassenhütla so okrat zmagali v Darmstadtu (0:2), dvakrat je bil natančen rezervist Marcel Sabitzer. Po preobratu je proti Wolfsburgu zmagal tudi Bayer Leverkusen in s tem nekoliko popravil bled vtis s torkove pokalne tekme, ko je izpadel proti tretjeligaši Sportfreunde Lotteju.

Volkovi so bili v prvem polčasu boljši, povedli so v 37. minuti, ko je z močnim strelom z desno nogo zadel Maximilian Arnold. Preobrat je sledil globoko v drugem polčasu; v 79. minuti je Kevin Kampl na desni strani zaposlil Benjamina Henrichsa, ki je podal pred vrata, kjer je Admir Mehmedi z levo nogo izid poravnal. Drugi gol je dosegel branilec Tin Jedvaj iz bližine po podaji Aleksandra Dragovića.