Bayern pregazil Borussio in prevzel prvo mesto

Bundesliga 6. Apr 201920:20 > 20:22
Maja Hitij/Bongarts/Getty Images

Veliki nemški derbi so zanesljivo dobili nogometaši Bayerna, ki so s kar 5:0 odpravili večne tekmece iz Dortmunda in tako prevzeli prvo mesto na lestvici.

Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Bayern ima po zmagi na nemški klasiki točko prednosti pred Borussio. Bavarci so večino dela opravili že v prvem polčasu, ko so gostom v razmaku 33 minut nasuli štiri zadetke.

Strelske vaje domačih je v 10. minuti začel Mats Hummels, ki je zadel po podaji Thiaga Alcantare iz kota. Samo sedem minut kasneje je vodstvo podvojil Robert Lewandowski, za katerega je bil to že 200. bundesligaški zadetek. Poljak je prišel mimo nekaj gostujočih nogometašev, se lepo namestil in rutinsko zaključil. V zaključku prvega polčasa je sledi “blitzkrieg” domačih, ko sta Xavi Martinez in Serge Gnabry zadela v razmaku vsega dveh minut.

Bayern je v drugem polčasu nekoliko stopil iz plina, visoko zmage pa je v 89. minuti s svojim drugim zadetkom na srečanju potrdil Lewnadowski.

Borussia je imela edino omembe vredno priložnost v sedmi minuti preko Mahmouda Dahouda. Gostje so proti vratom Mauela Neuerja skupno usmerili vsega štiri udarce, od katerih je samo eden zletel neposredno v okvir vrat.

Leipzig je bil v gosteh s 4:2 boljši od Bayerja in ostal zasidran na tretjem mestu. Kevin Kampl je za zmagovalce igral celotno srečanje.