Jovićev oče: Luka želi ostati v Eintrachtu

Bundesliga 11. Apr 201910:03 > 10:11
Ronny Hartmann, Getty Images

Luka Jović je ena izmed glavnih zvezd prihajajoče prestopne mrzlice v nogometnem svetu, saj se zanj zanimajo največji evropski klubi, kot sta Barcelona in Real Madrid. Njegov oče pa pravi, da Luka ne želi zapustiti svojega kluba.

Srbski mladenić Luka Jović pri Eintrachtu iz Frankfurta igra kot posojeni igralec Benfice, a kot stvari stojijo, bodo Nemci po izteku posojeizkoristili klavzulo v njegovi pogodbi in ga odkupili za vsega šest milijonov evrov. S tem bo klub iz Frankfurta naredil posel stoletja, saj je Jovićeva tržna vrednost v tem trenutku okoli 70 milijonov evrov, poročajo nemški časniki.

Milan Jović, oče odličnega srbskega nogometaša, pa je v pogovoru za Bild dejal, da je njegov sin svoje načrte podredil izključno samo Eintrachtu, kjer je izjemno zadovoljen.

“Luka je prejel številne ponudbe. Ena izmed teh je prišla iz Barcelone, a on ni zainteresiran. Ni prepričan, da bi lahko igral tam. Luka želi igrati v Ligi prvakov, a z Eintrachtom, to pa zato, da bi lahko veliko igral in se razvijal.”

Srbski napadalec pa v tem trenutku razmišlja le o prihajajoči tekmi četrtfinala Lige Evropa proti Benfici: “Komaj čakam, da zaigram v Lizboni proti svojim nekdanjim soigralcem. To bo posebna izkušnja zame, ker sem v Benfico prišel, ko mi je bilo 18 let. Na začetku mi je bilo zelo težko, a ničesar ne obžalujem. To je bila dragocena izkušnja.”

Če bi si Eintracht izboril mesto v Ligi prvakov bi bil to izjemen uspeh za ekipo iz Frankfurta, ki v elitnem tekmovanju ni nastopila vse od leta 1960.