Direktor potrdil: Jović po vsej verjetnosti v Real

Bundesliga 24. Apr 20193:04 > 3:11
Alex Grimm, Getty Images Sport

Napadalec Eintrachta iz Frankfurta Luka Jović je po besedah predsednika nemškega kluba Fredija Bobiča vedno bližje prestopu v madridski Real, poroča Marca.

Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Nemški klub iz Frankfurta je prejšnji teden odkupil pogodbo Luke Jovića, ki jo je imel z Benfico, za to pa so plačali le 12 milijonov evrov. Ker ima srbski mladenič trenutno na trgu zares visoko tržno ceno pa je malo verjetno, da bo tudi po tej sezoni ostal član Eintrachta, ki lahko z njegovo prodajo mastno zasluži.

“Obstaja povsem realna možnost, da Jović poleti podpiše za Real,” je izjavil športni direktor Eintrachta Fredi Bobič in dodal: “Upam in verjamem, da Luka želi ostati v našem klubu, a povsem realno gledam na situacijo in vem, da ga ne moremo zadržati, v kolikor bi si želel oditi v tako velik klub kot je Real.”

Bobičevo priznanje je v medije prišlo le devet dni kasneje, potem ko je Marca poročala, da se za srbskega napadalca in nekdanjega igralca Crvene zvezde vedno bolj ogreva madridski Real.

21-letni Jović je v Bundesligi v tej sezoni dosegel 17 zadetkov, v Ligi Evropa pa sedem, prve ocene njegovega prestopa pa dosegajo 70 milijonov evrov.

Marca poroča, da je ta cena dosegljiva za kraljevi klub, ker sta Robert Lewandowski in Harry Kane precej dražja, pa tudi starejša od reprezentanta Srbije. Številni mediji so včeraj že poročali, da od pogajanj z Jovićem že odstopila Bayern in Barcelona, kar Realu odpira lepo možnost, da Srba poleti pripelje na Santiago Bernabeu.