Borussia odpovedala na porurskem derbiju

Bundesliga 27. Apr 201917:21 > 17:25
Maja Hitij, Getty Images News

Borussii iz Dortmunda v končnici sezone pojenja sapa. Milijonarji so na derbiju 31. kroga s 4:2 izgubili proti Schalkeju in s tem ponudili priložnost Bayernu, da poviša svojo prednost. Borussia je tekmo končala le z deveterico.

Derbi je bil pričakovano vroč, domači pa so prejeli kar dva neposredna rdeča kartona. Borussia je sicer tekmo dobro začela in v 14. minuti preko Maria Götzeja povedla. Schalke se je ekspresno vrnil in le štiri minute zatem izenačil. Enajstmetrovko je izkoristil Daniel Caligiuri.

Že v 28. minuti je Schalke prišel do popolnega preobrata. Za vodstvo knapov iz Gelsenkirchna je posrkbel Salif Sane.

Domači so se v drugem polčasu znašli v še večjih težavah. V 60. minuti je rdeči karton prejel Marco Reus, le dve minuti zatem pa je Caligiuri s prostega strela povišal prednost Schalkeja na 3:1. Za Reusa je bil to prvi direktni rdeči karton v Bundesligi.

Že v 65. minuti so domači izgubili še enega nogometaša. Tokrat je rdeči karton prejel Marius Wolf.

Tekme še zdaleč ni bilo konec, nepopustljiva Borussia pa je celo z dvema igralcema manj v 85. minuti znižala zaostanek. Gol je dosegel Axel Witsel. Končni rezultat je vsega minuto zatem postavil Breel Embolo.

Poglejte preostale rezultate in lestvico Bundeslige.