"Bayern ima boljše orožje in močnejše živce"

Bundesliga 1. Maj 201914:08 > 14:18
Getty Images/Sebastian Widmann

Za legendarnega nemškega reprezentanta Stefana Effenberga Bundesliga še ni odločena. Verjame, da bi lahko bil nogometaš Borussije Dortmund Mario Gotze tisti, ki bi naredil razliko.

Gotze lahko odloči prvenstvo in hkrati pokaže klubom, da je spet tisti stari Mario. Po vseh dvomih v zvezi z njim v zadnjih nekaj letih, bi bila to neverjetna zgodba,” pravi Effenberg.

Po rdečem kartonu, ki ga je kapetan Marco Reus prejel na tekmi proti Schalkeju, bo Gotze vsekakor imel večjo odgovornost v napadu. 50-letni bivši nogometaš poziva trenerja Črno-rumenih Luciena Favreja, da Mariju absolutno zaupa. Svetovni prvak iz leta 2014 je do sedaj v letošnji sezoni dosegel 6 golov in 7 asistenc.

Effenberg je kritiziral Favreja zaradi izjave po nedavno izgubljenem derbiju z ekipo iz Gelsenkirchna (4:2), da so tukaj izgubili naslov.

S tem je poslal napačen znak javnosti in celotnemu mestu. Mogoče je to bila taktika. Ampak do zadnje sekunde je treba verjeti v uspeh, to dolgujete klubu in navijačem.”

Effenberg meni, da imajo Bavarci prednost v primerjavi z Borussijo.

Bayern ima z Lewandowskim, Gnabryjem in Comanom nekaj več orožja na razpolago. Lahko si privoščijo še en remi, pa bi bili zaradi boljše gol razlike spet prvaki. Poleg tega imajo močnejše živce,” je zaključil Effenberg.

Bayern ima 71 točk, svojo naslednjo tekmo pa bodo odigrali doma s predzadnjeuvrščenim Hannovrom. Borussija (69 točk) potuje v Bremen na srečanje z Werderjem.