Konec ere: Tudi Ribery zapušča Bayern Munchen!

Bundesliga 5. Maj 201911:20 > 11:35
Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Francoski nogometaš Franck Ribery se po koncu letošnje sezone tudi uradno poslavlja od Bayerna. Že nekaj časa je prav tako jasno, da kariere v Munchnu ne bo nadaljeval niti Arjen Robben. Kar pomeni, da se pri Bavarcih končuje ere dveh legendarnih nogometašev.

Franck Ribery je oznanil, da končuje svojo nogometno pot pri Bayernu iz Munchna. Po letošnji sezoni se poslavlja tako kot tudi Arjen Robben, s katerim sta še pred nekaj leti tvorila nezaustavljivi duo Robbery.

Z Bayernom je Francoz osemkrat osvojil naslov državnega prvaka, petkrat pokalno lovoriko, najlepši trenutek kariere pa je doživel leta 2013, ko je osvojil tudi Ligo prvakov, kasneje še UEFA superpokal in svetovno klubsko prvenstvo.

Za Bayern je doslej odigral 422 tekem, dosegel je 123 zadetkov in dodal še 183 asistenc.

Ob tem dokaj čustvenem trenutku pa je Francoz še dejal: Ko sem prišel k Bayernu, sem izpolnil svoje sanje. Razhod ni preprost, ampak ne smemo pozabiti, kaj vse smo dosegli. Toliko smo osvojili, več kot 20 lovorik.

Za Riberya in Robbna Bayern pripravlja posebno slovo in to je napovedal tudi šef kluba Karl-Heinz Rummenigge: “Frank in Arjen sta izjemna igralca. Bayern je obema hvaležen, pripravili jima bomo veličastno in čustveno slovo. Prispevala sta k najbolj uspešnemu desetletju s fantastičnim nogometom.”