Ribery potrdil, da še ne bo končal kariere

Bundesliga 7. Maj 201915:23 > 15:23
Getty Images/Jonathan Daniel

Franck Ribery bo po koncu sezone zapustil műnchenski Bayern, izkušeni Francoz pa še ne namerava končati svoje kariere.

Ribery je prepričan, da ga čakata še vsaj dve sezoni vrhunskega nogometa.

Legendarni nogometaš bavarskega velikana je slovo od kluba uradno potrdil prejšnji teden. Ribery je za Bayern igral kar 12 let, zato bo slovo zelo čustveno.

Imam kar nekaj ponudb, a je še prehitro, da bi lahko razkril, kaj se bo zgodilo naslednjo sezono,” razlaga Franck Ribery in dodaja: “Kariero bom zagotovo nadaljeval. Igral bom še vsaj leto ali dve, nato pa se bom vrnil v München.

Francoz ni želel razkriti, kje bi rad nadaljeval svojo kariero, je pa lahko potrdil, da se je z upravo Bayerna že dogovoril, da bo po karieri prevzel eno izmed funkcij v klubu.

V dveh letih se lahko zgodi ogromno. Videli bomo, kaj bo prinesla prihodnost,” o letih po nogometu razmišlja Ribery.

36-letnik je z Bayernom osemkrat osvojil Bundesligo, petkrat nemški pokal, leta 2013 pa tudi ligo prvakov. V tem letu je Bayern slavil še v evropskem superpokali in na klubskem svetovnem prvenstvu. Ribery je v dresu Bayerna do tega trenutka odigral 422 tekem in dosegel 123 golov ter vpisal še 183 asistenc.