Leipzig zaustavil Bayern, Borussia še vedno "živa"

Bundesliga 11. Maj 201917:29 > 17:30
Maja Hitij/Getty Images

Odločitev o prvaku Bundeslige bo padla v zadnjem krogu, saj je v predzdnjem dortmundska Borussia prišle do zmage proti Fortuni (2:3), Bayern pa se je na gostovanju v Leipzigu z ekipo Kevina Kampla (zaradi kazni ni nastopil) razšel brez zadetkov.

Branilci naslova iz Munchna so za naslov potrebovali zmago, vendar se je Leipzig uspel ubraniti, Borussia pa je zahvaljujoč zmagi v Dusseldorfu ostala v igri. Pred zadjim krogom, ki je na sporedu naslednjo soboto, ima Bayern dve točki prednosti. Bavarci v zadnjem krogu gostijo Eintracht, medtem ko ekipa iz Dortmunda gostuje v Monchengladbachu.

Bayern je v Leipzigu sicer zatresel mrežo, ko je po slabem izbijanju Ibrahima Konate zadel Leon Goretzka, a je bil zadetek po zaslugi sistema VAR razveljavljen. Razlog je bil prepovedan položaj Roberta Lewandowskega pri podaji. Bavarci so bili blizu zadetka tudi v 66. minuti, ko je Serge Gabry stresel prečko domačih, toda ostalo je pri začetnih 0:0.

Leipzig in Bayern naslednji obračun čaka že čez 14 dni na olimpijskem stadionu v Berlinu, ko se bosta pomerila za pokalni naslov. Biki iz Leipziga bodo v nemški prestolnici močnejši za Kevina Kampla, ki zaradi kartonov tokrat ni imel pravice nastopa.

Borussia Dortmund je za zmago proti Fortuni trepetala vse do zadnjega. V prvem polčasu je za vodstvo domačih zadel Christiana Pulisic, gostje pa so izenačili na začetku drugega, ko je z glavo zadel Oliver Fink. V 53 minuti je domače znova v vodstvo popeljal Thomas Delaney. Dodi Lukebakio bi šest minut kasneje izid lahko poravnal, vendar iz najstrožje kazni meril mimo vrat.

V sodnikovem dodatku je Mario Gotze sprva zadel za vodstvo s 3:1, vendar je Dawid Kownacki poskrbel za izjemno razburljiv zaključek. Zadnjo priložnost za goste je imel Kenan Karaman, toda njegov strel je zletel prek gola in Borussia je ostala v igri za naslov.

Krog pred koncem je že jasno, da se v drugo ligo selita Hannover in Nurnberg, medtem ko bo Stuttgart igral v dodatnih kvalifikacijah s tretjeuvrščeno ekipo druge lige, iz katere se med elito zagotovo vrača Koln.