Bundesliga: Leipzig po novi zmagi ohranja prednost

Bundesliga 3. Dec 201620:36 > 20:49
Getty Images/ Adam Pretty

Že v 13. krogu Bundeslige je RB Leipzigu uspelo priti do jubilejne desete zmaga v sezoni. Nihče ni pričakoval takšnih rezultatov novopečenega prvoligaša, a na "Red Bul Areni" je v sobotu je pala nova žrtev, slavni Schalke 04.

Že v prvem napadu so si domačini priigrali enajstmetrovko, saj je sodnik prehitrol zapiskal najstrožjo kazen po dvoboju Timo Werner – Ralf Fährmann. Werner je bil zanesljivi izvajalec, domačini so vodili 1:0.

Schalke si je nato v 31. minuti vendarle priigral izenačenje z zadetkom Bošnjaka Seada Kolašinca, ki je natančno spremljal akcijo svojih soigralcev, nato pa po odbitko z bližine žogo pospravil v mrežo.

Isti nogometaš pa je v drugem polčasu zakuhal avtogol, saj je po slabi reakciji v obrambi žogo poslal v lastno mrežo. Zgodilo se je v 47. minuti, ko je Leipzig izvajal prosti strel in so si Knapi gol zabili sami.

RB Leipzig je z novo zmago še naprej tri točke pred Bayernom, ki je svoje delu v Mainzu tokrat dobro opravil (1:3).