Sane v Bayern – finančno zelo zapleteno

Bundesliga 30. Maj 20196:05 > 6:07
Getty Images/Lars Baron

Na zgodbe, da bi Bayern iz Münchena poleti v svoje vrste pripeljal Leroyja Saneja iz Manchester Cityja, je predsednik bavarskega nogometnega ponosa Uli Hoeness odgovoril, da je to zaradi finančnih razmer skoraj neizvedljivo.

Bayern bo moral reorganizirati ekipo v poletnem prestopnem roku, saj iz bavarske sezone potrjeno odhajajo Rafinha, Arjen Robben in Franck Ribery

Pred začetkom prestopnega roka so mediji Leroyja Saneja pogosto povezovali s prestopom v Bayern, Bavarci pa naj bi bili zanj pripravljeni odšteti ogromno denarja, saj je član Manchester Cityja visoko n njihovem spisku želja.

Nemški reprezentant je v City odšel leta 2016, ko je zapustil Schalke, po dobri prvi sezoni pa je sledila fenomenalna druga v Premier ligi, kasneje pa je bil razglašen tudi za najboljšega mladega igralca lige.

Direktor Bayerna Uli Hoeness se zaveda, da je Sane pri Cityju zelo dobro plačan, kar pomeni, da bi bilo finančno skoraj nemogoče, da bi ga pripeljali v klub.

“Nimam točnih številk, a mislim, da bi bil ta prestop finančno zelo zapleten,” je Hoeness dejal za nemški Bild, ni pa rekel, da bi bil prestop nemogoč.

Bayern se je v zadnjem obdobju znašel v dirki tudi za argentinskega napadalca Paola Dybale