Konec velike kariere – Arjen Robben se poslavlja

Bundesliga 4. Jul 201918:14 > 18:17
Matthias Hangst/Bongarts/Getty Images

Legendarni napadalno usmerjeni vezist Arjen Robben je danes pri 36. leetih končal svojo izjemno bogato nogometno kariero.

Briljantno kariero je nizozemski nogometaš začel kot nogometaš Groningena, nato pa se je preselil v PSV. S prihodom Romana Abramoviča v Chelsea je londonski klub odštel veliko denarja za Arjena Robbena, slednji je bil potem tri leta član modrih.

Sledila je selitev v Real Madrid, kjer je igral od leta 2007 do 2009, kasneje pa je to avanturo tudi obžaloval. 2009 je sledila selitev v Bayern, katerega član je bil kar 10. let  Vse do konca sezone 2018/19, ko ni podaljšal pogodbe z Bavarci, danes pa je naznanil, da končuje svojo nogometno pot.

V svoji igralski karieri je Robben osvojil malo morje lovorik. Dvakrat je bil nizozemski prvak, s Chelseajem je dvakrat osvojil Premier League in enkrat FA pokal. Z Realom je leta 2008 osvojil La Ligo. Z Bavarci pa se je kar osemkrat veselil najboljšega v državi, petkrat je osvojil nemški pokal in leta 2013 osvojil tudi Ligo prvakov.

V dresu tulipanov je zbral 96 nastopov na katerih je dosegel 37 zadetkov. Z Nizozemci je leta 2010 osvojil drugo mesto, leta 2014 pa tretje mesto.

Odločil sem se končati kariero. To je brez dvoma najtežja odločitev, ki sem jo sprejel v svoji karieri. Srce je trčilo ob razum,” je sporočil Robben in dodal. Trenutno sem zdrav in želim, da tako ostane,” je še ob slovesu dejal nizozemski as.