Ingolstatd končal izjemen niz Leipziga

Bundesliga 10. Dec 201617:34 > 17:38
Alex Grimm/Getty Images

Leipzig je v 14. krogu Bundeslige doživel prvi letošnji poraz. Za novince med nemško elito je bil usoden Ingolstadt, kar je izkoristil Bayern in z visoko zmago proti Wolfsbrugu prevzel prvo mesto na lestvici.

Srečanje v mestu Audija je bilo odločeno, kot se je kasneje izkazalo, že v 12. minutio, ko je Roger dosegel edini zadetek na srečanju. Ob porazu Leipziga, katerega so potihem številni pričakovali že pred časom, je srečanje zaznamovalo tudi nešportno vedenje obeh ekip v zaključku srečanja, saj je sodnik pokazal kar šest rumenih kartonov, od tega dva Leckieju, ki je srečanje tako končal predčasno.

Po porazu Leipziga sta sedaj v osmih največjih evropskih ligah neporažena samo še Hoffenheim in madridski Real, vse pa postane še toliko bolj zanimivo, če vemo, da je Ingolstadt nazadnje pred svojimi gledalci slavil aprila

Bayern je bil prepričljiv proti Wolfsburgu (5:0). Zadetke so dosegli Robben, Muller, Costa ter Lewandowski, ki se je med strelce vpisal dvakrat. Bavarci so zaradi boljše razlike v zadetkih od Leipziga tudi prevzeli vodstvo na lestvici.

Köln in Borussia Dortmund sta se razšla brez zmagovalca (1:1), Freiburg je bil z 1:0 boljši od Darmstadta Romana Bezjaka (igral od 81. minute), Hamburger pa z enakim izidom od Augsbruga.

Ingolstadt je z zmago proti presenečenju sezone iz zadnjega skočil na predzadnje mesto, medtem ko je Hamburger prišel do druge zaporedne zmage.