Real ga ne želi, Bayern vabi Bala

Bundesliga 22. Jul 201912:09 > 12:12
Getty images/ Michael Steele

"Enostavno je. Bale je za mene vrhunski nogometaš in vsak igralec takšne kakovosti, ki želi priti v Bayern, je ze mene vedno dobrodošel," se Thiago Alcantara ne bi prav nič branil, če bi v Madridu nezaželjeni Gareth Bale kariero nadaljeval pri Bayernu.

Bale ni igral, ker je blizu odhoda. Nadejamo se, da bo hitro odšel, to bi bilo najboljše za vse. Delamo na njegovem prestopu,” je trener Reala Zinedine Zidane dejal po porazu proti Bayernu na International Champions Cupu, ki ga lahko spremljate na programih Sportkluba.

Po zgoraj zapisanih besedah Francoza je jasno, da Gareth Bale v Madridu nima več prihodnosti. Kje bo nadaljeval kariero, ostaja zavito v tančico skrivnosti. Ponudb mu zagotovo ne manjka, očitno se njegovih uslug ne bi branili niti v Munchnu. “Enostavno je. Bale je za mene vrhunski nogometaš in vsak igralec takšne kakovosti, ki želi priti v Bayern, je ze mene vedno dobrodošel. Kdorkoli želi doprinesti razvoju kluba ima po mojem mnenju široko odprta vrata. Bale ima odprta vrata Bayerna in mi ga čakamo,” je Thiago Alcantara povabil Bala, da se mu pridruži na Allianz Areni.

Bavarci po odhodu Arjena Robbna in Francka Riberyja iščejo novega prvega zvezdnika ekipe. “On je sijajen igralec, kot vsi ostali, ki so prav tako sijajni. Ne morem reči, da lahko igra kje drugje kot v Realu in ali bo tam uspel. Tega ne vem in tega res ne morem predvideti,” je bil v nasprotju z Alcantaro trener Bayerna Niko Kovač veliko bolj zadržan okoli morebitnega angažiranja Valižana.