Sancho odčital lekcijo Bayernu, Superpokal Borussii

Bundesliga 3. Avg 201922:23 > 22:30
Getty Images/Alex Grimm

Borussia iz Dortmunda je osvojila prvi pokal v novi sezoni. V Superpokalu je bila z zadetkoma Paca Alcácerja in Jadona Sancha z 2:0 boljša od Bayerna.

V prvem polčasu sta mreži Hitza in Neuerja ostali nedotaknjeni. Bližje zadetku v prvem polčasu je bila Borussia, ki je nevarno zapretila preko Paca Alcácerja. Strel Španca je gol Bayerna zgrešil za nekaj centimetrov.

V drugi del igre je Borussia krenila še odločneje, za kar je bila nagrajena v 48. minuti. Jadon Sancho je izigral levo stran Bayernove obrambe, našel Paca Alcácerja, ki je s preciznim udarcem z roba kazenskega prostora Borussio povedel v vodstvo z 1:0. Končnih 2:0 je postavil Jadon Sancho, ki je izkoristil svojo neverjetno hitrost in v solo akciji matiral Manuela Neuerja.

Borussia je osvojila svoj 6. Superpokal, prvega po letu 2014. Zdaj ima samo še zmago manj od Bayerna, ki je na Superpokalu slavil trikrat zapored.