Če bo Bayern potreboval nemškega trenerja, že ima tarčo

Bundesliga 19. Dec 201615:01 > 15:14
Getty Images/Boris Streubel

Ralf Hasenhüttl bi lahko v prihodnje postal eden izmed najdražjih trenerjev na svetu, Poleg kopice otoških klubov Nemca namreč spremlja tudi bavarski velikan.

Letošnji odlični rezultati z RB Leipzigom, ki skupaj z Bayernom zaseda vrh Bundeslige, v sredo pa se bosta ekipi pomerili na medsebojnem derbiju, v Evropi niso ostali neopaženi. Že prej je Hasenhüttl odlično deloval na klopi Ingolstadta, katerega je popeljal med nemško elito. 49-letniku pohvale, razumljivo, zelo godijo.

Pred dvema letoma je z Ingolstadtom osvojil drugo Bundesligo, v pretekli sezoni pa je med elito zasedel deseto mesto. Letošnja sezona je zaenkrat iz sanj, saj so Rdeči biki presegli pričakovanja, čeprav imajo za prihodnost zelo ambiciozne načrte.

Predsednik Bayerna Uli Höeness ne skriva, da bi Avstrijca v prihodnje rad videl tudi na klopi bavarskega giganta, pa čeprav so trenutno v Münchnu zadovoljni z uslugami Carla Ancelottija.

“Odlično mu ge v Leipzigu. Če bomo iskali domačega trenerja, je on zagotovo eden izmed trojice, na katero bi se obrnili. A ime novega trenerja trenutno ni aktualna tekma v našem klubu. Jasno je tudi, da najprej mora pridobiti ustrezne izkušnje,” je povedal novi-stari predsednik Bayerna.

Hasenhüttl je sicer dve leti za časa igralske kariere preživel tudi v Münchnu, kjer je igral za drugo ekipo Bayrna. Na 57 tekmah je dosegel 15 zadetkov.

Hasenhitl je igrao napadača, a zanimljivo da je poslednje dve godine u igračkoj karijeri proveo u Minhenu, doduše u drugom timu Bajerna, za koji je na 57 mečeva postigao 15 golova.