Bundesliga: Bayern (zaenkrat) ostaja nemški vladar

Bundesliga 21. Dec 201622:39 > 22:47
Getty iamges/Denis Doyle

V zadnjem krogu jesenskega dela v nemškem nogometnem prvenstvu je Bayern na derbiju vrha lestvice doma s 3:0 premagal RB Leipzig. Bavarci so vse tri zadetke dosegli že v prvem polčasu, Biki pa so drugi polčas igrali samo z desetimi.

Carlo Ancelotti je malce presenetil z začetno postavo, saj sta bila Thomas Müller in Franck Ribery le na klopi. Jerome Boateng bo po operaciji ramena počival šest tednov, zato je bil poleg Matsa Hummelsa na mestu osrednjega branilca Javi Martinez. Italijanski strokovnjak, ki je prejel nekaj kritik zaradi bledih iger Bayerna predvsem v mesecu novembru, je tokrat dobil taktični boj. Motivirani zvezdniki so bili za razred boljši od novincev med nemško elito.

Rdeči biki so v tekmo krenili pogumno, saj so prvi prišli do priložnosti, v 3. minuti srečanja, ko je Yussuf Poulsen pred vrati le za las zgrešil podajo Tima Wernerja z desne strani. Bavarci so stavili na veliko posest žoge, po četrt ure pa so silovito povišali ritem. V 17. minuti je Philipp Lahm z desne strani podal pred vrata, kjer je Robert Lewandowski zadel vratnico, odbito žogo je Thiago Alcantara zlahka zatresel prazno mrežo.

Že v 25. minuti je Naby Keita izgubil žogo na sredini igrišča, Arturo Vidal je začel protinapad, Thiago pa je na desni strani našel Xabija Alonsa, ki je z diagonalnim strelom z desno nogo povišal na 2:0. Napake pri gostih so se kar vrstile. Lahm je krenil v protinapad, a ga je še pred sredino igrišča od zadaj pokosil Emil Forsberg, z iztegnjenim stopalom je kapetana Bayerna zadel v ahilovo tetivo. Sodnik Felix Zwayer je imel najprej v roki le rumeni karton, a ga je stranski sodnik prepričal, da je šlo za grob štart in nato je iz žepa potegnil rdeči karton.

V drugem polčasu je ritem igre upadel in gledalci niso več videlo zadetkov. Na drugih tekmah je najbolj odmeval porenjski dvoboj med Kölnom in Liverpoolom, ki se je končal brez zmagovalca (1:1), Hertha pa je v Berlinu z 2:0 odpravila Darmstadt.