Tudi Ramos na Kitajsko – za 12 milijonov evrov!

Bundesliga 17. Jan 201717:51 > 18:05
Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Kolumbijski napadalec Adrian Ramos se iz Borussie Dortmund seli na Kitajsko, kjer je podpisal s tamkašnjim prvoligašem Čongking Lifanu. Kitajci so plačali kar 12 milijonov evrov, do do poletja bo igral kot posojen nogometaš pri španski Granadi.

Adriana Ramosa je Borussia Dortmund v klub pripeljala leta 2014 kot zamenjavo za Roberta Lewandowskega, ki se je preselil v Bayern iz Münchna, a se na severu Nemčije nikoli ni proslavil. Vseeno ga je Borussia naprej prodala za 2,3 milijona evrov več, kot je zanj plačala Herthi iz Berlina. To pomeni, da so rumenočrni napravil še en dober posel.

Da je Ramos prodan na Kitajsko, je sicer že potrdila tudi Borussijina klubska uprava.

Letos ima Borussia v napadu hudo konkurenco, saj je prvi zvezdnik Pierre Emerick Aubameyang tudi prvi strelec Bundeslige, medtem ko se v napadu za mesta borijo še Emre Mor, Christian Pulisic, Andre Schürrle, Marco Reus, Ousmane Dembele in Mario Götze