Bo Alonso poleti sklenil svojo bogato kariero?

Bundesliga 18. Jan 201714:36 > 14:49
Getty Images

Nemški Sport Bild je v javnost spravil presenetljivo vest o Xabiju Alonsu. Izkušeni španski vezist, ki igra za Bayern, bo junija najverjetneje končal svojo kariero.

Še nedolgo nazaj se je zdelo podaljšanje pogodbe med Bayernom in Xabijem Alonsom nekaj samoumevnega. Sport Bild je zato danes presenetil z novico, da bo 35-letni Alonso po koncu pogodbe, ta se izteče junija letos, končal svojo bogato igralsko kariero.

Španec je o tem bojda že obvestil vodstvo kluba, v katerega je iz Real Madrida prestopil leta 2014. Galaktiki so takrat za Alonsa iztržili devet milijonov evrov odškodnine. Nekdanji nogometaš Reala in Liverpoola je za Bayern odigral 97 tekem in dosegel devet zadetkov.

Za Alonsom je zelo uspešna kariera, v kateri je osvojil ogromno lovorik. Bil je evropski prvak z Liverpoolom in Realom, osvojil je špansko prvenstvo, pokal FA, evropski in španski superpokal, zelo uspešen pa je bil tudi v Nemčiji, kjer je z Bayernom osvojil Bundesligo, pokal in superpokal. Veliko uspehov je doživel tudi v reprezentančni karieri, saj je bil član zalte španske generacije, ki je osvojila dva naslova evropskih prvakov, leta 2010 pa so v Južni Afriki postali tudi svetovni prvaki.

Podaljšanja pogodbe z izkušenim vezistom si je želel tudi trener Bayerna Carlo Ancelotti, zdi pa se maloverjetno, da si bo Španec premislil.

O pokoju razmišlja tudi kapetan Bayerna Philipp Lahm, kateremu se pogodba izteče junija 2018. Lahma bojda že čaka služba v vodstvu kluba, postal naj bi kar športni direktor Bayerna.