Getty Images / Christopher Lee

15.09.2019 | 11.49

Bayern zgolj do točke proti Leipzigu, na vrsti je LP

Nogometaši Leipziga in Bayerna so na zadnji sobotni tekmi nemške Bundeslige remizirali. Bilo je 1:1.

Emil Forsberg

Maja Hitij/Getty Images

Oba zadetka sta bila pred okrog 40.000 navijači na "Red Bull Areni" dosežena v prvem polčasu. Bayern je prišel do vodstva v 3. minuti, ko je bil natančen Robert Lewandovski. Leipzig je izenačil iz enajstmetrovke, ki jo je uspešno izvedel Emil Forsberg.

Gostje iz Munchna niso potrebovali veliko časa, da so prišli do vodstva. Po asistenci Thomasa Mullerja je zadetek dosegel Lewandovski. Poljak je imel v naslednjih desetih minutah še dve sijajni priložnosti toda ni uspel znova premagati Petra Gulacsija

V zaključku prvega polčasa se je zdelo, da je Marcel Sabitzer storil prekršek v kazenskem prostoru. Glavni sodnik je po ogledu VAR-a odločitev razveljavil. Enajstmetrovko so kasneje na drugi strani dobili domači. Prekršek je storil Lucas Hernandez, enajstmetrovko pa je uspešno izvedel Forsberg, ki je premagal Manuela Neuerja in poskrbel za izenačenje.

Drugi polčas je obojim prinesel ogromno priložnosti za zmago. Ena izmed priložnosti je bil strel Sabitzerja iz velike razdalje. Z obrambo se je izkazal Manuel Neuer. Navdušenja nad posredovanjem nemškega vratarja pa niso mogli skriti niti domači navijači.

Za izbrance Nika Kovača je bila to zadnja tekma pred začetkom v Ligi prvakov. V prvem krogu na Allianz Arena gostijo Crveno zvezdo. Tekmo, ki bo v sredo 18. septembra si boste lahko v neposrednem prenosu ogledali na Sportklubu.

Leipzig je po treh zmagah v prvih treh krogih, prvič v letošnji sezoni prišel zgolj do točke. Trenutno imajo 10 točk. Eno več od Borussije iz Dortmunda in 2 več od Bayerna, ki je na tretjem mestu.