Prvi poraz Hoffenheima, Bayern spet zmagal

Bundesliga 28. Jan 201717:20 > 17:43
Getty images, Maja Hitij

V 18. krogu nemškega nogometnega prvenstva je Hoffenheim na gostovanju v Leipzigu z 2:1 izgubil in utrpel šele prvi poraz v letošnji sezoni. Novo zmago je dosegel tudi Bayern, ki je v gosteh z 2:1 premagal Werder, medtem ko je Köln s 6:1 odpihnil Darmstadt.

V duelu dveh najprijetnejših presenečenj letošnje nemške nogometne sezone so gostje prek Amirija povedli že v 18. minuti tekme, a je domači napadalec Timo Werner že 20 minut pozneje izid poravnal na 1:1.

Trenutek odločitve se je sicer zgodil v 60. minuti tekme, ko je Wagner prejel rdeči karton, domačini pa so prednost igralca več izkoristili v 77. minuti, ko se je med strelce vpisal še Marcel Sabitzer. Številčno oslabljeni Hoffenheim ni našel poti do izenačenja in tako izgubil prvič v letošnji sezoni. Ostaja na četrtem mestu razpredelnice, ima 31 točk, kar je ena točka manj od tretjeuvrščenega Eintrachta. Leipzig sicer ostaja drugi s tremi točkami manj od Bayerna (42).

Bavarci so z zmago v Bremnu ohranili vodstvo na razpredelnici. Zmago gostom sta zagotovila Arjen Robben z zadetkom v 30. minuti tekme in David Alaba v 45. minuti, Max Kruse pa je nato v 53. minuti zgolj znižal na 2:1.