Sedmica v Londonu, doma pa poraz proti Hoffenheimu

Bundesliga 5. Okt 201917:29 > 17:31
Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Samo štiri dni po veličastni zmagi proti Tottenhamu v Londonu s 7:2 v Ligi prvakov, je Bayern v 7. krogu Bundeslige na Allianz Areni z 2:1 klonil proti Hoffenheimu, ki je sploh prvič v zgodovini kluba slavil v bavarski prestolnici.

Najzaslužnejši za presenetljive tri točke Hoffenheima je bil armenski napadalec Sargis Adamjan, ki se je dvakrat vpisal med strelce. Gledalci na Allianz Areni so vse tri zadetke videli v drugem polčasu, prvi pa so zadeli gostje. Corentin Tolisso je v 54. minuti izgubil žogo, do katere je prišel Dennis Geiger in lepo zaposlil Adamjana. Nekdanji napadalec Regensburga je prvič zaigral v začetni postavi na tekmi Bundeslige, a se odzval v slogu najizkušenejših napadalcev in zadel v polno.

Ekipa Nika Kovača je do izenačenja prišla v 73. minuti, ko je Robert Lewandowski z glavo izkoristil predložek Thomasa Mullerja pred vrata. Poljak je zadel tudi na sedmi tekmi v letošnjem prvenstvu, skupno se je med strelce vpisal desetkrat. Domači so vse moči usmerili v obrambo, na drugi strani pa je Adamjan še enkrat več izkoristil slabo reakcijo Jeroma Boatenga in s 15 metrov zadel za prvo zmago Hoffenheima v Munchnu v zgodovini kluba.

Bavarci kljub porazu ostajajo na vrhu lestvice s 14 točkami, kolikor jih imajo tudi Leipzig, Freiburg in Bayer Leverkusen. Lepo priložnost, da bi prišla do 14 točk je imela tudi dortmundska Borussia, vendar je v 89. minuti ostala brez zmage proti Freiburgu zaradi avtogola Manuela Akanjija (2:2). Bayer in Leipzig sta se v Leverkusnu razpla brez zmagovalca (1:1), Kevina Kampla zaradi poškodbe gležnja tudi tokrat ni bilo v postavi gostov.